Psí přání

10. listopadu 2016 v 8:47 | Rezzy

Zdravím :)

V minulém článku jsem přidala fotku nové králíkárny. Kdo králíčkům rozumí - mám takový malý problém. Králík tu králíkárnu zevnitř okusuje. A přitom tam má seno, zrní, vodu, dřevěnou hračku, sušený chleba... a stejně jde a hryže králíkárnu... Babička mi radila, ať mu dám do klece větev na okusování. Myslíte, že to pomůže? Nebo máte nějaký jiný nápad?

Nahoře na fotce je můj miláček na klíně, je to fotka z minulého víkendu u babičky. Pěkně k sobě barevně ladíme :D No a jinak se mám docela dobře, ale pořád mívám ty "záseky" nebo zárazy v myšlení, jak říkal pan doktor. Snad to přejde, už jsem to tak měla dříve a samo to odeznělo. Prostě je to jako bych na dvě, tři vteřiny usla a probudila se. Je to dost divně a nepříjemné. A řekla bych, že i nebezpečné, když jdu třeba zrovna po schodech :-/

Jak jste na tom s vánočními dárky? Já dnes očekávám, že mi přijde balíček. A zítra asi dva. Tak jsem zvědavá, snad bude všechno v dobré kvalitě. Nemůžu tady psát, co mám vymyšlené na dárky, aby si to nepřečetli rodiče.

A teď konečně vysvětlím ten nadpis. Včera jsem narazila na stránky www.psiprani.cz. Můžete tam přispět pejskům na dárek, krmení nebo třeba odčervení. Po splnění přání by vám měli poslat fotku pejska s tím dárkem. Přijde mi to moc milé. Říkala jsem si, jestli to není nějaký podvod, ale v jedné diskuzi psali, že jim opravdu fotka pejska s dárkem vždycky přišla :) Tak jsem něco málo taky přispěla.

Ha, právě mi přišla smska, že mi dnes doručí balíček, tak už se těším :)

Mějte se krásně!
 


Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 11. listopadu 2016 v 9:21 | Reagovat

Jo větvičky pomáhají, vždycky jsme to tak dělali :)
Určitě pejskům něco přispěju, je to fakt úžasné :3

2 Hanka Hanka | Web | 11. listopadu 2016 v 19:14 | Reagovat

Dárečky mám taky objednaný, ale dorazí až po 15. listopadu. Už se moc těším....

3 Anežka Anežka | 12. listopadu 2016 v 23:23 | Reagovat

Ahoj Rezzy. Fajn, že se ti daří dobře! Chci ti /i ostatním/ nechat tip na počtení o jedné skvělé terapeutické metodě - Mindfulness. Hodně se o tom teď mluví, vzhledem k tomu, že má vyjít překlad knihy, od zakladatele této metody. Ve světě je to už standard, hradí to zdravotní pojišťovny apod...je to velmi zajímavé a dle standardních věděckých studií a zkušeností extrémně účinné. Já sama to v rámci duševní hygieny určitě vyzkouším. "Všímavost spojená s nehodnotícím postojem (tzv. pozice nestranného pozorovatele), umožňuje získání přiměřeného odstupu od emočně nabitých obsahů. Spolu s vytvořením odstupu se přestáváme identifikovat se svými pocity a zejména s obsahy představ a myšlenek („Já nejsem svými myšlenkami, pocity, emocemi…“), které jsou v případě psychických potíží častou příčinou jejich vzniku a trvání. Odstup sám přináší úlevu a také umožňuje, abychom na své pocity a myšlenky nereagovali automaticky navyklými vzorci chování, které nevedou k vyřešení dané situace. Díky všímavému postoji získáváme čas a prostor se rozhodnout pro vědomou a uváženou reakci, která je pro řešení dané situace adekvátní. Díky aspektu „neusilování“ (o změnu) pomáhá všímavost aktualizovat sebe-uzdravovací mechanismy organismu, které mohou být zablokovány nevhodnými strategiemi zvládání. Nakonec, všímavost a související mentální kvality podporují emoční rovnováhu tím, že jsou emoce a jejich jednotlivé projevy povšimnuty, rozpoznány, pojmenovány a akceptovány.
"
http://centrum-lavka.cz/mindfulness
lifehacky.cz/post/mindfulness-vselek-proti-stresu

4 sweemiss sweemiss | 3. prosince 2016 v 15:25 | Reagovat

Prosím koukněte se na můj blog začínám a chci znát váš názor na něj budu ráda za vše :)

5 sweemiss sweemiss | 3. prosince 2016 v 15:26 | Reagovat

http://sweemiss.blog.cz/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama