Bolest

13. října 2016 v 11:19 | Rezzy


Sedím v čekárně u doktora, ke kterému jsem se objednala na jednorázovou konzultaci, neboť to bylo podle sestry jediné, co mi mohl nabídnout. Říkala, že nové pacienty do ambulance do konce roku nepřijímají.

Sestra si mě volá k sobě a sepisuje se mnou anamnézu. Sedím v křesle a diktuju, jaké léky beru. Vtom se otevřou dveře od doktora. Jde pro něco do vedlejší místnosti a když prochází kolem mě, jemně se mě dotkne na rameni. Měla jsem strach, ale pak se zmenšil.

Brzy si mě zavolá doktor a já se zase usadím v křesle. Když zjišťuje moji situaci - odcházím od psychiatričky W. a nenašla jsem žádného doktora v našem městě, chystám se dojíždět do jiného města na kliniku... Hned bere telefon a moje sezení s mojí novou psychiatričkou na klinice ruší a říká, že si mě bere do péče, abych nemusela dojíždět. Jupí!

Mluvíme o lécích, o stresu, o elektrokonvulzivní terapii a o dalších věcech. Mám na papírku osnovu, co chci probrat. Doktor je nesmírně milý, sympatický. Vyzařuje z něj něco zvláštního. A taková pohoda, klid, lehkost. Ordinace je útulná. Jsem nesmírně ráda, že mě vzal pod svá ochranná křídla.

To by bylo ke včerejšku...

...dnes je mi jaksi na nic. Nedokážu se vyhrabat z postele (kromě venčení pejska). Včera jsem aspoň vystříhávala sněhové vločky z papíru. Dnes nic. Nejradši bych se sbalila a šla si k doktorovi nebo k mojí psycholožce pobrečet. Ale vím, že by mi to asi stejně nešlo. Těším se na rodiče. Když přijedou z práce, dáme vždycky kafe, povídáme si, smějeme se...

Je mi furt divně. Asi byla chyba, že mi v léčebně vysadili antidepresiva. Asi je potřebuju. Kéž by apoň trochu zasvítilo sluníčko...

Bolí mě to, je to taková zvláštní bolest, někde tam uvnitř... co to je? Co to znamená?

K doktorovi mám jít za tři týdny, když bude hůř, tak dřív. Ale snad to přejde a vydržím ty tři týdny. Nebo aspoň dva. Nebo aspoň jeden...

Trpím nechutenstvím, ale váha jde konečně dolů. Nevím, jestli se mám radovat nebo být naštvaná nebo vystrašená, že mi nejde jíst. Třeba když jím banán, v půlce se mi začne natahovat a málem se pozvracím. Nedokážu sníst ani jeden blbý banán.

No nic. Jdu cvičit na klavír a pokusím se něco sníst. Doufám v lepší zítřky... jak pro sebe... tak pro vás. Mějte se krásně!
 


Komentáře

1 ven ven | 13. října 2016 v 12:19 | Reagovat

Terez, byť ti není hej, cítím, že je to pro tebe dobré. Dost možná to nakopl nový lékař... Uvědomuješ si tíhu a bez toho nám líp být nemůže. Bez konfrontace s tím, co nás vevnitř rozebírá, se nám ulevit nemůže. Jedině jen na krátko a to je iluze. Držím pěsti, ať je krze posilující!

2 Melly Melly | Web | 13. října 2016 v 15:31 | Reagovat

Jsem moc ráda, že si tě ten doktor vzal pod svá křídla - snad bude dobrý. Držím palce, ať to nechutenství přejde, protože tohle musí být hodně nepříjemné:(

3 matka matka | 13. října 2016 v 17:46 | Reagovat

Sluníčko - i když svítí jen za mraky, někde tam je. A až se ukáže, bude nádherný podzim. Tož se těšme na tu nádheru.
Zatím nezbývá, než si trošičku užít i ten světabol. A doma - řádně svítit, i světlo by mohlo pomoci :-)
Teda dotek na rameno - z toho jsem mívala hrůzu a dnes? Co bych za takový jemný dotek dala :-) Ten doktor bude velmi zvláštní člověk. Určitě je fajn, že jste se potkali :-)

4 Effy Effy | Web | 14. října 2016 v 19:31 | Reagovat

Tu zvláštní bolest dobře znám.
Zase se to zlepší.

Drž se.)

5 Van Van | Web | 15. října 2016 v 17:54 | Reagovat

To doktorovo rozhodnutí se mi taky zdá být dobré, jen škoda, že k němu máš jít až za čtyři týdny - asi má nabitý program. Nebo je to důkaz, že ti věří, že to zvládneš.
Každý den není svátek, to chápu, že je ti zrovna teď smutno - i když, zrovna teď je ti třeba zase veseleji?
Hraní na klavír, ty umíš hrát na klavír? Jsi dobrá!
Někde jsem četla rčení, že jestli tě něco bolí, že je to důkaz, že žiješ. Což mě teda osobně neuspokojilo, ale něco to do sebe má.
Jestli ti dělá zle, něco jíst, tak si dej banán nebo nějaké ovoce jen po kouskách, ale uďobávej častěji. Třeba ti to nebude tak vadit, zkus to.
Přeju pěkné a rozhodně lepší dny.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama